Equimed, czyli czego potrzebuje Twoje laboratorium

Chemia to jedna z tych dziedzin nauki, która bardzo skutecznie popchnęła do przodu rozwój cywilizacyjny i ludzką myśl techniczną. To na jej polu dokonano wiele ważnych odkryć, które stały się podstawą dla ważnych wynalazków. Ta historia jest imponująca i wciąż się rozwija – za sprawą kolejnych naukowców. Dla każdego z nich nadchodzi czas na to, by porzucić czysto teoretyczne rozważania i wstąpić w progi laboratorium. A tam powinno czekać komfortowe i funkcjonalne miejsce do pracy. Przygotowując je, wypada zwrócić się w stronę firmy, która oferuje dostarczenie wszystkiego, co może się przydać w laboratoryjnym wnętrzu.

Equimed – nazwa, którą warto znać

Czy trzy dekady to dużo? W kontekście historii nauki – to czas, który może być wypełniony wieloma sensacyjnymi odkryciami. Taki, który może zaowocować przygotowaniem wielu przełomowych receptur. Również jeśli weźmiemy pod uwagę realia rynku konsumenckiego, okaże się że trzy dekady to czas, w którym można skutecznie zapisać się w świadomości konsumentów – wytrwale dostarczając im tego, czego potrzebują.

Na polskim rynku tej sztuki dokonała firma Equimed, która już od ponad 30 lat zajmuje się dystrybucją sprzętu laboratoryjnego. W jej asortymencie można znaleźć właściwie wszystko, co będzie potrzebne do wyczarowania laboratorium w pustym lokalu. Z pomocą Equimed można zdobyć zarówno meble, jak też potrzebne urządzenia, dozowniki, naczynia, pojemniki i rozmaite drobne akcesoria, które okażą się bardzo ważnymi pomocnikami. Dystrybutor może odpowiadać na tak różne potrzeby swoich klientów, ponieważ przez lata dbał o kontakty biznesowe z producentami poszczególnych sprzętów i przedmiotów. Pozostaje z nimi w kontakcie i pomaga im wejść na polski rynek, a w rezultacie – dotrzeć do polskich laboratoriów analitycznych, naukowych, przemysłowych czy zajmujących się zagadnieniami z zakresu ochrony środowiska.

Biura i magazyny spółki Equimed znajdują się w czterech miastach:

  • Krakowie,
  • Wrocławiu,
  • Warszawie,
  • Olsztynie

ale oczywiście względy geograficzne nie mogą obecnie ograniczyć zasięgu firmy. Sprytnie wykorzystała ona możliwości swojej strony internetowej. To pod internetowym adresem można znaleźć pełny katalog produktów, jakie jest w stanie sprowadzić i przekazać dalej firma Equimed. Ten asortyment jest starannie uporządkowany i podzielony na kategorie. Dzięki temu, klient może bardzo szybko namierzyć poszukiwane przedmioty. Jeśli na przykład szuka cylindrów miarowych, znajdzie je zarówno w kategorii naczyń, jak też w kategorii szkła laboratoryjnego – i dowie się, jakie konkretne modele ma do wyboru.

Precyzyjne opisy dostarczają wszystkich ważnych informacji, dotyczących zarówno samych tworzyw, jak też cech szczególnych poszczególnych naczyń. W ten sposób, dzięki kilku chwilom wnikliwej lektury, można zaplanować własne zakupy. A ponieważ witryna Equimed jest zarazem sklepem internetowym, można też natychmiast złożyć swoje zamówienie. Jak widać, firma z bogatym doświadczeniem idzie z duchem czasu, udostępniając klientom nowoczesne, pożądane rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + trzynaście =